Turistická jízdárna Verušice

Koně, příroda a volnost pohybu to je to pravé

O nás

Trocha historie

Turistická jízdárna Verušice vznikla před lety při ranči Foruna s cílem poskytovat dětem i dospělým radost z pohybu na hřbetech koní. Našim prvním koněm byla Fortuna, odtud název ranče. Fortuna vozila naše první zákazníky a vychovala mnoho skvělých koní. Postupem času přišli i noví koně a z našich návštěvníků a dětí, kteří u nás pravidelně jezdili, vznikl jezdecký oddíl, který funguje při naší turistické jízdárně dodnes. Oddíloví členové pomáhají vedle ježdění s péčí o koníky, s údržbou naší jízdárny, stájí i s organizací akcí, které pravidelně pořádáme. 

Náš ranč Fortuna jsme přijetím ekologického chovu domácích zvířat přebudovali na Biofarmu EPONA. Vedle koní na farmě chováme  skot, prasata, ovce, kozy a drůbež a pěstujeme obiloviny, brambory, ovoce a byliny, vše v harmonickém souladu s přírodními zákony.

Prázdninové pobyty

Každý rok pořádáme prázdninové pobyty dětí od několika denních až po dvou až třítýdenní. Po dohodě možno zajistit i delší pobyt. Záleží jen na vás a na vašem dítěti, jak dlouhý pobyt a s jakým programem si z naší nabídky vyberete.

Víkendové pobyty

Pro koňské nadšence nabízíme jedno i vícedenní pobyty, ať už během našich akcí, které pravidelně pořádáme, tak i během víkendů. Uvidíte, jak to u nás na ranči chodí, zajezdíte si na koni, případně pokud budete chtít, můžete nám s bstaráním našich zvířat pomoci a něčemu novému se i přiučit.

Akce

Pravidelně pořádáme:

Pravidelně se konají na naší biofarmě i další akce spojené s biologickým zemědělstvím a chovem zvířat: