Turistická jízdárna Verušice

Koně, příroda a volnost pohybu to je to pravé

Jízdy na koni

V naší turistické jízdárně si mohou zajezdit jak zkušení jezdci, tak i úplní začátečníci, děti i dospělí. Jezdit můžete jak na jízdárně, tak i v okolní přírodě. Záleží na Vašich zkušenostech a dovednostech. Pro každého máme k dispozici poslušné koně, pro děti hodné poníky.

Jste-li začátečník, absolvujete u nás nejprve výukové lekce na jízdárně, kde se seznámíte s koněm, naučíte se, jak ho sami ovládat, jak pobízet i bezpečně zastavit. A to nejdůležitější: jak na koni správně sedět, aby jízda byla příjemná Vám i koni. Délka trvání výukové lekce či počet lekcí na jízdárně bude určeno našim zkušeným lektorem na místě podle Vašich zkušeností. Pokud budou Vaše dovednosti pro jízdu na koni dostatečné, pak je možné vyrazit s doprovodem na vyjížďku na koni do přírody.

Jste-li zkušený jezdec bez certifikace projdete před vyjížďkou do přírody ověřením Vašich dovedností na jízdárně. Po prokázání dovedností pro jízdu na koni můžete vyrazit s doprovodem na projížďku do okolní přírody.

Vyjížďka do přírody trvá většinou 60 minut, po předchozí domluvě je možné i prodloužit. Tempo vždy přizpůsobujeme nejméně zkušenému jezdci. Kolem Verušic je mnoho nádherných míst, kterými se vyplatí projet.

Na každou jízdu vyrážíme s ochranou přilbou. Pokud máte svoji, vemte si ji s sebou. Případně vám můžeme zapůjčit naši, máme jich dostatek.

Máte zájem se svést? Případně máte dotazy, na které jste na našem webu nenašli odpověď? Kontaktujte nás - aktuální telefony a email najdete v sekci Kontakt.